SIEMANKO USZANOWANKO! Z TEJ STRONY TOMI JUNIORSKY!

Jak już pewnie wiecie, jestem Tomi Juniorsky, na YouTubie znany jako Juniorsky. Moje prawdziwe imię to Tomek. Tak, w końcu dowiedzieliście się, jak się nazywam heheszki. Ze względów bezpieczeństwa mojego jak i mojej rodzinki oraz mojego pieska nie będę Wam podawać nazwiska XD Ale pewnie w Internecie już gdzieś krąży moje nazwisko, więc jak się postaracie to może je gdzieś znajdziecie (zresztą – po co Wam moje nazwisko?! XD). 

Urodziłem się 11 kwietnia, ale nie powiem Wam którego roku, ponieważ jest to jedna z większych moich tajemnic, która nigdy nie wyszła do Internetu. Mogę Wam tylko powiedzieć, że urodziłem się w Niemczech. Dlaczego? Bo moi rodzice sobie tam kiedyś wyjechali i postanowili, że chcą takiego małego Tomusia haha. 

Jeżeli chodzi o mój wiek – Nawet u mnie na Discordzie, nigdy tego nie podałem. Na żadnym filmie, na żadnym evencie, na żadnym PGA, po prostu NIGDZIE. Nie wiem, dlaczego, ale nigdy nie chciałem podać mojej daty narodzin. Nie wiem w sumie, dlaczego. Ale nie jestem STARY! 😂 

Proszę mnie o to nie osądzać 😂

Juniorsky na placu zabaw. Kliknij w obrazek po więcej.

Co poniektórzy z Was wiedzą, że aktualnie mieszkam w Niemczech. Pracuję sobie tutaj w korporacji, a dokładniej w firmie, gdzie budują samochody znanej niemieckiej marki. Jestem szczęśliwie zakochany, Kinga jest moją żoną (tak, co poniektórzy dalej myślą, że nie jesteśmy jeszcze po ślubie 😀) i mamy dziecko, które nazywa się Lara. (Nie LaUra, też potraficie się tutaj pomylić 😆). 

Ogólnie jestem zabieganym człowiekiem – jestem influencerem, pracuję na pełen etat i jeszcze spędzam czas z rodzinką. Więc wybaczcie, jak mnie często nie ma na moim serwerze Discord. 🙁 

JAK TO SIĘ STAŁO, ŻE ZOSTAŁEM YOUTUBEREM? 

Sytuacja, którą Wam opowiem jest śmieszna. Nie pamiętam dokładnie, kiedy zacząłem sobie próbować swoich sił na YouTubie. W każdym bądź razie, byłem sobie w pracy i miałem wtedy strasznie nudną posadę (już wtedy pracowałem tu, gdzie teraz pracuje nadal). Chodziłem na zewnątrz z takim urządzeniem na ręce i sprawdzałem zainstalowanym na tym urządzeniu systemem palety, które do nas przyjeżdżały. Dzięki mnie, były one wtedy księgowane w głównym systemie, podjeżdżał hochsztapler, odskanowywał je swoim skanerem i kwitował na piętrze na magazynie. Krótko mówiąc – pracowałem na przyjęciu dostaw. Praca była na tyle monotonna, że zacząłem dużo myśleć, co by tu można jeszcze ciekawego robić poza godzinami pracy. Z racji tego, iż uwielbiałem od dzieciństwa grać, a gdzieś to porzuciłem, bo były ważniejsze sprawy do załatwienia, przyszedł mi do głowy pomysł, że mogę nagrywać gry i wrzucać je na Internet, na platformę YouTube. Oglądałem wtedy dużo PewDiePie, więc stwierdziłem, że jeżeli on potrafi połączyć przyjemne z pożytecznym, to ja też spróbuję. I tak spróbowałem swoich sił i w mniejszym, czy też większym stopniu (zależy jak na to patrzeć i jak ludzie mnie oceniają) stałem się influencerem (tak to się teraz nazywa 😂) 

JAK TO JEST BYĆ YOUTUBEREM? 

Ciężko. To jedyne słowo, które od razu mi wpada do głowy, gdy ktoś się mnie o to pyta. Jest ciężko, ponieważ trzeba poświęcić czas na: 

 • Znalezienie niszy, w której chcesz być 
 • Szukanie gier do nagrania 
 • Przetestowanie ich, czy trafią w Twój kanał 
 • Nagranie materiału 
 • Zmontowanie materiału 
 • Sprawdzenie wyrenderowanego materiału, czy film się dobrze skompilował 
 • Wrzucenie go na platformę YouTube 
 • Gdy film się prześle należy pobawić się trochę w YouTube Studio (Dodanie tagów, tytułu filmu, opisu, przyporządkować playlisty, dodać zakładki i karty końcowe) 
 • Stworzyć miniaturkę 

Oprócz tego, trzeba walczyć jeszcze z takimi problemami jak: 

 • YouTube Copystrike (jak się w grze pojawi jakiś fragment muzyki należący do jakiegoś twórcy, YouTube wysyła sygnał, że film ma problem, więc należy go ponownie wyrenderować, by dostał od YouTube status OK) 
 • YouTube COPPA (tak, czyli film, który ma w sobie za dużo krwi/przemocy/złego słownictwa itd. Itp.) 
 • Problemy związane z programem do nagrywania, gdy ten odmówi posłuszeństwa, a ja się zorientuję dopiero, gdy kończę nagrywać (i nie mam nagranego gameplaya) 
 • Problemy związane z programem do montażu, gdy potrafi się zawiesić/wyłączyć/zlagować/??? 
 • Problemy związane z programem do nagrywania mikrofonu, gdy ten nagle też dostanie laga i przestanie nagrywać 
 • Problemy z hardware, gdy jakiś kabel Ci przestaje działać 
 • Problemy z software, randomowe, np. gdy Windows potrafi się zaktualizować i poprzestawiać Ci wszystko w dźwiękach 

Itd., itd.. 

Specjalnie nie napisałem tutaj o hejterach, ponieważ nie zwracam na nich uwagi. Nie powinno się zwracać uwagi na hejterów. Jeżeli ktoś ma z tym problem to pomyślcie sobie o hejterach następująco:  

„Dziękuję, że przypominasz mi o tym, że Tobie się nie udało, a mnie się udaje.”

Tomasz Juniorsky

No co? Nie jest tak? 

 • Gdy jesteś dobry w nauce, a ten ktoś się kiepsko uczy albo wcale – hejtuje Cię. 
 • Gdy jesteś dobry w sporcie, a ktoś kiedyś próbował, ale mu się nie udało ze względów losowych to Ciebie też zacznie hejtować. 
 • Gdy tańczysz i zdobywasz oklaski od innych też się znajdzie jakiś hejter, bo akurat mu się coś takiego nie podoba. 

Więc zapamiętajcie sobie lepiej ten cytat i idźcie z nim dalej. Będzie Wam o wiele łatwiej, uwierzcie! 

Juniorsky chce przymierzyć koszulkę z Pokemonami. Kliknij w obrazek po więcej.

KIEDY JAKIEŚ Q&A?

 • Tak, wiem. Zawsze, gdy jest dużo zapytań na ten temat piszę gdzieś na społeczności, że będzie. Ale nie ma haha 😂 

Najlepiej będzie, jak klikniecie sobie w ten obrazek tutaj pod spodem, a odtworzy Wam się mój film:

No nic, wydaje mi się, że już dużo się o mnie dowiedzieliście, więc pozwolę sobie w tym miejscu skończyć 😜

Pamiętajcie również, żeby śledzić mnie na moich portalach społecznościowych, takich jak YouTube, Facebook, Instagram no i wbijajcie koniecznie na Discorda!

A teraz się z Wami pożegnam, tak jak na moich filmach:

NARAZICHO DZIĘKI CZEŚĆ! YO!